Električni brivniki

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33
Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 15 Mar 2014, 13:25

Brauna imam že več kot šest let pa nisem menjal še niti folije niti rezil. Nisem pa niti uporabljal nobenega lubrikanta za ostrenje rezil, kakršnega sem kupil pred kratkim na Amazonu. Zdaj moj Braun ob malce daljši bradi že občasno cuka in nekaj dlje se brijem kot na začetku. Sicer bo zdaj samo še za rezervo in rezil in folije na Braunu še vedno ne bom zamenjal. Sam imam srednje gosto in srednje trdo brado. Koliko časa ti zdrži folija je odvisno od kakovosti le-te in pa od tega kako močno brado imaš, malo pa tudi od tega kako 'agresivno' uporabljaš brivnik. Večina proizvajalcev ima priporočen čas menjave folije in rezil, vendar pa je običajno to zelo konzervativno priporočilo. Kot sem pa že omenil, je Remingtonov shaver saver baje super za podaljševanje življenjske dobe rezil v brivniku. Če imaš trdo vodo, pač občasno, recimo tedensko ali vsaj enkrat mesečno, uporabljaš tekočino za ostrenje in mazanje in na ta način odstraniš vodni kamen z rezil in jih spet naostriš. Ta tekočina je uporabna tudi za ostale vrste britvic, se pravi tudi za žiletke. ;)

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 14:36

Slika

Nekaj fotografij in cena 225 EUR. Očitno sem vseeno kupil pri nas, zdi pa se mi, da sem se izpogajal za neki popust. Čez 200 EUR gotovo nisem dal, vem pa, da sem ga kmalu za tem gledal v Nemčiji, kjer je bil "le" 150 EUR.

Slika
Baza in čistilna kartuša nikoli uporabljeni

Slika
Torej, mrežico in rezila naj bi se menjalo skupaj na 18 mesecev. Verjetno je to mišljeno v primeru vsakodnevne uporabe.

Slika
Sklepam zato, ker je na brivniku lučka, katera se po tem času prižge. No, meni se po vseh teh letih še vedno ni prižgala, zato sklepam, da brivnik ne meri pretečenega časa, pač pa število uporab. ko pride to število na cca 550, se prižge lučka, katero se resetira s tipko pod njo.

Slika

Slika

Še dve sliki polnilno/čistilne baze

Mrežica + rezila pa stanejo 37 EUR, kar je že skoraj cena kakega drugega brivnika :shock:
http://www.ideo.si/a/mrezica_in_noz_za_ ... 2911_BRAUN

Čistilne kartuše pa niti niso pretirano drage:
http://www.ideo.si/a/cistilna_kartusa_C ... _2_1_BRAUN

Res pa naj bi ena kartuša zdržala kaka dva meseca.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 15 Mar 2014, 14:52

No, saj ne izgleda slabo. Samo namesto tistih čistilnih kartuš je bolje uporabiti namenski lubrikant za rezila brivnika.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 21 Mar 2014, 08:05

Včeraj zvečer sem se tretjič obril s Panasonicom, tokrat tridnevno brado. Šlo je čisto brez problema, čeprav bi šlo verjetno malce hitreje, če bi pred britjem očistil brivno glavo. Je pa dejstvo, da ta Panasonic brije neverjetno blizu, če malce bolj pritisneš, te ureže skoraj kot žiletka. :oops: Včeraj sem malo pretiraval, že v prvih 4 minutah sem bil nadpovprečno obrit, samo me je zanimal najboljši rezultat, ki se ga da s tem brivnikom doseči, zato sem nadaljeval predolgo. Seveda sem se obril najbolje ever, vendar pa sem fasal tudi eno ali dve ureznini in par mikro ranic, nič kritičnega in še vedno mnogo manj, kot kadar sem se bril z Mach 3 toliko časa. Še zdaj, približno 13 ur po britju, sem po večini obraza skoraj čisto gladek, tik po britju pa sem za svoje standarde dosegel čisti BBS (skoraj) povsod, kjer sem se bril. Celo, če sem s prsti močneje pritisnil ob kožo in potegnil v nasprotni smeri rasti dlak, praktično skoraj nikjer ni bilo čutiti nobenih kocin. Z ročnim brivnikom se nikoli nisem tako dobro obril.

P.S.: Je pa v planu tudi obisk brivnice, ker bi rad izkusil še klasično britje z britvijo. :twisted:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Mar 2014, 08:28

..glede brivnice, ce bos vzel to kot referenco racunaj s tem da te znajo tudi slabo obriti, jaz sem imel taksno izkusnjo,.. sem se sam precej boljse obril..
britev.si ruleeees :)

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 21 Mar 2014, 08:46

Vem, sem včeraj na internetu prebral precej slabih izkušenj z brivci, nekateri so iz brivnice prišli kot iz klavnice. :D Ne moreš verjeti kako slabo ponekod brijejo, pogosto tudi zaradi pomanjkanja prakse. Bom se prej pozanimal, najbrž bom šel v Dravlje, morda celo v Postojno. Je pa jasno, da vsak najbolje pozna svojo brado in se zato praviloma tudi najbolje sam obrije. Brivec te bo z britvijo bolje obril samo, če bo imel malce srečno roko, in če ima nadpovprečno veliko izkušenj z britjem različnih tipov brad.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Mar 2014, 08:13

Ne vem, kaj naj si mislim, a meni je kolega razlagal, da je bil v Nemčiji pri brivcu - Turčinu. :D

Bril ga je s pomočjo vroče brisače. Pravi da je komaj pretrpel tisto vročino na začetku. A da je bil izvrstno obrit.
Ponavadi se izkaže, da tega kolega lahko resno jemljem in da opiše realno situacijo

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 22 Mar 2014, 08:21

Ja, samo ti brivci imajo ogromno prakse. Nekaj drugega so pa frizerji, ki brijejo samo občasno. Za ZDA sem prebral, da je dobrega brivca težko najti. Bomo videli kako je s tem v Ljubljani. ;)

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Mar 2014, 08:42

Se strinjam, pri nas brivca z redno prakso pač ne boš dobil.
Bil sem na britju pri frizerju + brivcu v Italiji in tudi tam ni interesa po tem britju. Tako on trdi. Pravi, da bi se v Italiji našel kak "redni brivec" edino na dol na jugu.
Na alterju sem že napisal mojo izkušnjo, pa bi jo še tukaj, čeprav smo zajadrali v OFFTOPIC. Britje je bilo ekstremno instant. Sem se usedel na stol, za vrat mi je dal brisačo, v shavette dal britvico, z Omego 10098 direktno nanesel neko brivsko kremo. Kolikor sem videl, je kremo imel v nekem lončku. Ni je spenil ne prej niti potem na obrazu.
In že je sledilo britje - en zelo hiter prehod, pa vseeno sem proti koncu že čutil, da se je "žvarek" na obrazu že osušil. Sledil je "drugi prehod" v smislu popravljanja na nekaterih delih. A kot se spomnim, pred to fazo ni ponovno nanesel kreme.

Samo še obrisal obraz s suho brisačo. Ker naj bi imel občutljivo kožo, je svetoval tisto modro univerzalno kremo Nivea namesto AS. Fertik

Gladkosti ni bilo, iritacija pač. :evil:

Imel pa je tak širši shavette, v katerega je dal pravzaprav britvico z reziloma na obeh straneh. Morda je bila čisto običajna DE britvica. Pa mimogrede, na dermatološki kliniki so testirali kreme, take in drugačne. Ugotovili so, da je najboljša čisto navadna modra univerzalna krema še najboljša. Povejte boljšim polovicam. Da ne bodo kupovale 30 ml kreme s koencimom Q10 in izvlečki alg pa ne vem še čem po ceni 50 EUR. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Mar 2014, 10:35

Bajkman: a si kaj poslikal, sploh nisem vedel da si sel h brivcu,... bi nam pa ja eno reportazico privoscil ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori