Električni brivniki

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33
Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 14 Mar 2014, 11:39

Kar imam jaz izkušenj s starimi Brauni, težko rečem, ker nisem uporabljal novih, ampak že kar nekaj rabljene, pa še to ne nekih high-end modelov. Ne verjamem pa, da so brili bolje od sodobnih, saj že če pogledaš glavo na svojem, boš videl, da imaš trojna gibljiva rezila, stari modeli (vsaj cenejši) pa so večinoma imeli le eno fiksno vpeto rezilo plus prirezovalnik. Verjetno so lahko obrili dobro, samo je skoraj gotovo trajalo več časa, da si bil gladko obrit. Bi pa rekel, da so imeli stari Brauni daljšo življenjsko dobo, saj nekaterim delujejo tudi po več kot 20 letih brez problema.

Vsekakor pa je Panasonic zame bistveno boljši brivnik od teh Braunov, ki sem jih jaz do zdaj stestiral. Če imaš trde kocine, je bolje, da imaš folijski brivnik. Mislim, da Brauni delujejo na 8-10000 RPM, boljši Panasonici pa na 13-14000 RPM. Še boljši od tega mojega je model s petimi rezili, samo mislim, da ima moj najboljše razmerje cena/kvaliteta. Večina se strinja, da Panasonici s štirimi brivnimi glavami bolje in hitreje obrijejo od teh, ki se jih dobi pri nas, in ki imajo 'le' 3 rezila. Še za odtenek boljši pa naj bi bili Panasonici s petimi rezili.

Če se boš bril z električnim brivnikom samo občasno, pazi, da bo od zadnjega britja z ročnim brivnikom minilo dovolj časa, da se ti bo koža v celoti regenerirala, sicer te električni ne bo najbolje obril. Predlagam, da počakaš kakšen teden preden uporabiš električnega, da si koža najprej 'opomore' od ročnega britja. Če imaš zelo občutljivo kožo in odvisno od vrste britvic, ki jih uporabljaš, lahko morda traja tudi več kot en teden, da se koža regenerira. Lahko pa se zaceli tudi že prej kot v enem tednu, to je odvisno od občutljivosti kože, načina britja ter vrste brivnika.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Mar 2014, 12:57

Huh, dolgo bo treba čakati. Najprej bom poizkusil še ostale stvari, ki so v načrtu in so mi zanimivejše. Potem pa preizkusim ene dve britji z električnim. Čakanje več kot teden bo dolgo, vključno z dolgo brado. :lol: Najbrž lahko v tem času skrajšam s trimerjem?

LP

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 14 Mar 2014, 13:07

Absolutno lahko krajšaš s trimmerjem po mili volji. Brauni imajo najboljše trimmerje. ;) Ja, je kar nekaj trikov, ki jih je treba poznati, da se z električnim brivnikom dobro obriješ. Večina nabavi kar prvega, ki jim pride pod roke ali pa celo rabljenega, za katerega sploh ne vejo v kakšnem stanju so rezila. Potem se z njim parkrat obrije, doseže slab rezultat in ga vrže v predal za nedoločen čas ali pa ga podari naslednji 'žrtvi'. :lol:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 14 Mar 2014, 14:27

Samo od kje ti podatek, da se koža pri klasičnem britju tako poškoduje? Pri električnem pa ne? V primeru, da se obriješ brez iritacije/ureznin ne bi smelo biti škode na koži.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 14 Mar 2014, 14:51

Preveri kjerkoli na netu. Ne gre zdaj za neko hudo poškodbo, temu se reče eksfoliacija kože, ki ima tudi svoje prednosti. ;)

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 12:43

gledam tvoj Panasonic ES-LA63-S in je res drugačen - poseben. Vidim da se ga lahko tudi zmoči.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 15 Mar 2014, 12:53

Ja, narejen je tudi za mokro britje, nekateri pravijo, da se na mokro z njim še bolje obriješ. Mene že na suho obrije super, zato mokrega sploh nimam namena uporabljati. Po mojem je bistvo električnega britja predvsem to, da ni packarije, in da si hitro fertig, se pravi suho britje. Za tiste z občutljivo kožo pa bi znalo biti mokro britje s Panasonicom še bolj udobno kot suho. Kakorkoli že, za redno britje s peno, gelom ali kar med tuširanjem, bi jaz verjetno raje kar pri klasiki ostal, kot pa packal svojega Panasonica. ;)

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 13:04

Prednost mokrega vidim v praktičnosti. Imaš ga v košarici za milo ali gel v tuš kabini in ko se tuširaš, "usput" še malo potegneš po frisu. Očistiš ga verjetno tako, da samo splahneš..
Na tak način sploh ne moreš reči, da si se bril, ampak vseeno si obrit. :lol:

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 15 Mar 2014, 13:11

Ja, saj ima svoje prednosti, najbrž je lahko za koga to tudi 'selling point'. Če se tuširaš z njim, ga sproti očistiš, Panasonic ima tako narejeno brivno glavo, da se super sama očisti pod vodnim curkom. Sem pa od dosti uporabnikov tega modela Panasonica prebral, da jim je po enem letu crknil LCD ekran na brivniku, če so ga redno uporabljali za mokro britje. Tudi sicer naj bi LCD na tem modelu precej rad crknil po parih letih. Brivnik tudi brez fancy LCD deluje povsem OK, vendar pa sumim, da vsaj del tega brivnika ni 100% vodotesen, kot naj bi sicer bil. Zato bi se jaz s tem konkretnim modelom izogibal mokrega britja. Ne bom zdaj rekel, da je to vedno tako, a precej recenzij tega brivnika in tudi nekaterih drugih Panasonicovih modelov sem prebral na amazon.com in precejkrat zasledil, da LCD ob rednem mokrem britju crkne po enem letu, pri zgolj suhem pa nekje po dveh.
Zadnjič spremenil trance0, dne 15 Mar 2014, 13:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 13:18

Mene bi pri tem početju skrbela zelo trda voda, ki jo imamo doma. To se zna nabrati pod mrežico in na rezilu.

Samo še eno vprašanje: Kdaj pričakuješ, da boš moral menjati mrežico in kdaj rezila? In na koliko časa se to običajno naredi pri povprečnem brivniku?

Kako veš, da je treba menjati? Jasen mi je odgovor, ko ne brije. Ampak to gre verjetno postopno v fazo nebritja. Bega me tudi vprašanje, kdaj menjati mrežico, kdaj rezila in kdaj oboje.

Odgovori