Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47
Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 28 Mar 2014, 10:54

E, mislim da obstaja tudi DE na dve rezili....

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Mar 2014, 11:27

Mach3 napisal/-a: Mislim, da mi kartuše ustrezajo ravno zato, ker mi 1. rezilo malo napne kožo pred drugim rezilom, česar očitno sam na vratu ne morem. Na licih, kjer je koža napeta, sem tudi z DE dosegel isti dober rezultat.
Naslednjič bom pa spet probal SensorExcel, imam še 1 novo kartušo. Čeprav, če mi je DM v redu, ni smisla da bi 2x več dajal.
Bo Alum povedal, kaj je najboljše :)

Jaz pa mislim da kožo napne okvir kartuše, ker jo z vseh 4ih strani pritisne. In prednja stranica kartuše, torej tista ki drsi prečno na gibanje, je gumasta (morda silikonska guma). S tem ima še večji koeficient trenja in kožo za sabo pušča še bolj napeto kot bi sam okvir.

Teorija je tudi, da ta guma oz gumaste lamele napnejo tudi dlake oz. še več, nekoliko jih potegnejo iz kože, za njimi pa lahko rezilo odreže dlako nižje kot bi sicer. To bi morda lahko celo držalo, ampak da to funkcionira, mora biti dlaka dolga vsaj za razdaljo med gumastimi lamelami in prvim rezilom. Sicer ta funkcija ne more imeti efekta.
Če ta način resno funkcionira, potem seveda dobimo BBS. Še več, dolžina dlake ni 0, ampak je celo v minusu. BBS bi se začel šele po nekaj urah ali kakem dnevu rastja. :D
Stranski efekt pa verjetno ne bi bilo potrebno omenjati - vraščanje dlak!

EDIT: Res so tudi DE-ji z dvema reziloma, mislim da smo enega videli celo na tem forumu, prilepil pa mislim da ga je TMB. Pa hvala @miha-tu, da nam je poste premaknil v primerno temo.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 28 Mar 2014, 11:42

Bajkman napisal/-a:Če ta način resno funkcionira, potem seveda dobimo BBS. Še več, dolžina dlake ni 0, ampak je celo v minusu. BBS bi se začel šele po nekaj urah ali kakem dnevu rastja. :D
Stranski efekt pa verjetno ne bi bilo potrebno omenjati - vraščanje dlak!
Baje naj bi bilo tako, ampak pri meni je obratno. :)
Danes imam popolnoma lepo kožo, medtem ko sem imel po DE britju precej vraščenih dlak in kakšen dan še rdečo kožo po vratu. Uganka.
Ampak lej, očitno pri meni deluje kartuša.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Mar 2014, 11:50

Najbrž res nimaš druge izbire.

V Italiji je 5 nastavkom Sensor Excel 6 EUR, narejeni pa so za zahodni trg. Torej, je ceneje, obenem pa lahko tudi kvalitetneje kot pri nas. Investiraš, večja količina - zmaga. :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Mar 2014, 08:44

Spet eno krasno britje s kartušami :)
1/2 s SensorExcel(?), 2/2 DM 3 rezila(5), 3 dni brade. Oboje odlično, malo se pa pozna, da je SensorExcel zaradi vzmetenih rezil bolj nežen, ni pa bistvene razlike.
BBS povsod, brez iritacije, Alum tokrat praktično ni pekel, razen malo nekje na vratu, kar se mi od kar ga uporabljam še ni zgodilo. Pri DE me je vedno peklo ko hudič.
Sem pa za štos prvič probal Wilkinson milo in mi nekako ni ratalo narediti dobre pene, bila je povsem pretanka in preredka. Po mojem sem premalo naložil čopič, čeprav sem ga vrtel po milu vsaj minuto. Tako da sem za zadnji ATG prehod raje uporabil peno iz piksne, ki je lepo drsela.

Preizkusiti moram za štos še brivnike za 1x uporabo z 2 reziloma (BIC, Hofer..), ki so smešno poceni, če se ne motim stanejo podobno kot DE britvice. Sicer ni glih ekološko, ampak za probat je.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 31 Mar 2014, 09:42

Wilkinson milo je zanic. Uporabi za tusiranje, za britje ni uporabno.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Mar 2014, 09:57

Sem opazil :)
Nabavil sem za štos, k je tolk poceni.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Mar 2014, 13:19

@Mach3, res so mi tvoje izkušnje ena velika uganka. Seveda zato, ker so v neskladju z mojimi izkušnjami. Kupil sem 10 novih 2-rezilnih Sensor Excel nastavkov, od znancev sem si "priboril" dve ročki in probal nekajkrat.
Britje je do kože resnično prizanesljivo, najbrž zaradi "samo" dveh rezil.

Razhajava se pri gladkosti. Tudi sam si ne znam pojasniti, zakaj mi s kartušami ne uspe briti do pravega BBS. Pa čeprav se brijem na isti način in vlečem v istih smereh kot DE.
Kadar poizkusim s kartušo, imam tudi problem, da ne pritisnem dovolj, ker sem se drugače navadil z DE. :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Mar 2014, 16:08

Hja, tako pač je. Sem šel brat B&B in so točno taki primerki kot jaz. So šli nazaj na Sensor ali pa M3.
S kartušami 2-3 dosegam konsistentno veliko boljše rezultate kot s katerokoli kombinacijo DE, pa tudi če uporabim peno iz piksne.
To pomeni vedno BBS tudi po vratu in čeljusti + 0 iritacije.

OK, če bi imel na izbiro samo Fusion kartuše za 4€, bi vsekakor vztrajal na DE, pa tudi če bi se zadovoljil s CCS.
Ampak če dobim kartuše za 65c, ki so mi superiorne, ne vidim razloga, da bi si uničeval kožo. 6 mesecev je mislim da dovolj, da sem ugotovil, kako naj bi pravilno potekalo DE britje. Ampak na vratu pač ne gre.
DE bo za kakšno luksuzno vikend britje, ko bom imel veliko časa. Oziorma bom na vsake toliko naredil spet serijo poskusov z DE.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Primorec » 31 Mar 2014, 20:11

@mach3: Bic rumeni plastični brivniki so meni zelo ustrezali, en paketek 5 kos mi je trajal mesec dni če ne več..Upam si trditi da so boljši od hoferjevih.. Zadnjo leto uporabe sem jih imel za 'počistit' ostanke za električnim brivnikom.. Se pa za razliko od drugih podobnih da z njimi pošteno porezat, če ne narediš v redu priprave..Jih bom verjetno še kdaj kupil..Njihove žiletke pa moram tudi sprobat ker so dobavljive pri nas in jih imam praktično pred nosom..

Odgovori