Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Bajkman
Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jan 2014, 07:59

Saj točno ime je tisto, zaradi česar me matra. In po izgledu je dodelano

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Jan 2014, 08:59

Po več tednih britja samo z DE, sem se spet za štos obril s 3-rezilno kartušo (DM Balea, 3. britje). 3dni brade, res dobra priprava, uporabil sem moj standardni mix z žlico olivnega olja + brivska krema Balea.
Moram reči, da je bilo to res blizu 10/10, praktično popolni BBS (tudi po vratu) z 1 kapljico krvi. Naredil sem 3 prehode in res nič pritiskal. Skratka tudi po več mesecih vadbe z DE brivniki, se še vedno malenkost bolje obrijem s kartušo. Zanimivo.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Jan 2014, 09:57

Lahko da ti DE enostavno ne odgovarja. Če se prav spomnim, imaš plastični Wilkinson in Weishi? Weishi ti je dovolj agresiven?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 31 Jan 2014, 10:55

Rimei. Ne vem, po mojem je dovolj agresiven. Saj dobim dober približek temu, kar naredi kartuša, ampak z več posledicami :)
Še vedno imam občutek, da bi s Slantom zmagal. Morda bom v bližnji prihodnosti reskiral in naročil Merkurja 39C.
Sicer pa je DE odlično, ko imam 4dni+ brado, to gre skozi kot da je ni :)

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Jan 2014, 11:38

Čudi me zato, ker se jaz z Mach3 ali pa Sensor Excel ne obrijem toliko BBS kot z Muehle R89. Nekoč sem mislil, da je Mach3 BBS kot se šika, a vedno sem malo čutil. Šele sedaj ko imam na razpolago več opcij, vidim da R89 zmaga (s pravo žiletko).
Fusion nastavkov pa nimam, če ne bi še to testiral. Če me boš sprovociral, bom šel kupit. :lol:

Imam pa še Gillette Contour, ki pa se približa BBS

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Primorec » 31 Jan 2014, 14:20

Tudi jaz sem se sedaj en mesec hecal z hoferjevim Prince.. Žal to ni to.. Nastavki s tremi rezili so še nekako bili dobri in zdržali 3 britja, nastavki z 5 ali 6 rezili (ne vem več natančno koliko jih ima) pa so bili meni zanič.. Ostajam na meni idealni kombinaciji permasharp super + black beauty ali feather popular..Tudi mila sem sedaj kar precej rotiral, ampak vedno, ko se vrnem k meni najboljšim se čudim razliki..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Feb 2014, 23:19

No, danes sem se pa za štos po več mesecih spet obril s 5-rezilno kartušo DM. Madonca, kako ta zadeva cuka in praska! Pa sem se včasih precej s tem bril, ampak očitno so mi DE britvice postavile nove standarde.
Sicer sem končal bolj gladek kot z DE, praktično popoln BBS, ampak za kakšno ceno. Urezal se sicer nisem, sem pa totalno rdeč po vratu zaradi iritacije. Skratka zadeva gre za dooolgo časa nazaj v predal. :)
3-rezilna kartuša DM in pa SensorExcel je druga zadeva in ostaja v občasni uporabi, sploh kadar se mudi.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Mar 2014, 23:33

Bajkman napisal/-a:Ja, skrenili smo s poti, morda bo treba napisati kak povzetek v temu namenjeni temi.

Blizu cene DE še nismo, razen če je faktor nad 3 že bližina. :D Najboljše, najdražje stanejo pod 20 centov/kos.

Bom upošteval nasvet in poizkusil še DM ob priložnosti. Hvala za nasvet. Vprašal bi te, če je to podoben način kot Hoferjev 3-rezilni Prince, s katerim nisem bil zadovoljen. Zavedam pa se, da je kljub podobnosti lahko čisto drugačen učinek.
Ni kot Prince, kot sem napisal, se kartuša vpne praktično identično kot SensorExcel in je tudi veliko bolj gibljiva kot Prince, pa tudi ožja. Edina slabost je, da se lahko zabaše pri dolgih kocinah (Prince se praktično ne more).
Kar se tiče cene - ena kartuša mi zdrži 3 tedne (6-7 britij), in to pride 11€/leto :) . OK, DE bi me pršle 4€, ampak tudi 11€/leto je zanemarljivo.

Danes sem po dolgem času spet naredil vse s 3-rezilnimi kartušami. Običajna priprava z vročo brisačo, uporabil sem pa peno iz piksne. 1/2 obraza DM(5), 2/2 obraza Prince (x?)
Lahko dam oceno 9,5/10, obema. Nič ureznin, nič iritacije, popoln BBS tudi na čeljusti in vratu. Alum je zapekel samo malo na vratu.
OK, DM kartuša se malo lepše giblje, ampak tudi Prince je OK.
Skratka, po pol leta skoraj izključno DE britja in miljon sprobanih kombinacij, so zame še vedno boljše kartuše (2-3 rezila).
Očitno bo moj slant na žalost prišel na vrsto le ob zelo dolgih kocinah ali pa takrat, ko si bom želel malo več zanimivosti in sloga.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 23:40

Če boš imel priložnost, probaj še Gillette Slim Adjustable ali pa Fatboy, in nastavi recimo na 3. Bi bilo zanimivo kaj bi rekel. Ko se pogovarjamo o ceni, niti na račun Sensor Excel ne bi postal revež. 20 EUR letno? Pa mislim da bi lahko Sensor Excel zdržal kaj več kot DM ali Prince.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 28 Mar 2014, 08:45

Bajkman napisal/-a:Če boš imel priložnost, probaj še Gillette Slim Adjustable ali pa Fatboy, in nastavi recimo na 3. Bi bilo zanimivo kaj bi rekel. Ko se pogovarjamo o ceni, niti na račun Sensor Excel ne bi postal revež. 20 EUR letno? Pa mislim da bi lahko Sensor Excel zdržal kaj več kot DM ali Prince.
Zelo močno dvomim, da bi Fatboy ipd. kaj pomagal. Mislim, da mi kartuše ustrezajo ravno zato, ker mi 1. rezilo malo napne kožo pred drugim rezilom, česar očitno sam na vratu ne morem. Na licih, kjer je koža napeta, sem tudi z DE dosegel isti dober rezultat.
Naslednjič bom pa spet probal SensorExcel, imam še 1 novo kartušo. Čeprav, če mi je DM v redu, ni smisla da bi 2x več dajal.
Bo Alum povedal, kaj je najboljše :)

Odgovori