Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jan 2014, 23:02

samo strop ni agresiven, pri britvi ti ravno obratno do neke mere naredi, da ni prevec agresivna britve ampak da postane "smooth"
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2014, 23:12

Mislim da še imam nekje izrabljen Fusion nastavek. Morda tudi kak Mach3. Seveda bom poizkusil tole "brušenje". Škoda da nimam možnosti, da bi pogledal na mikroskopskem nivoju različne načine brušenja.

Po mojem mišljenju in pod pogojem, da tole delamo dokaj redno, je najboljša možnost po roki, ker je najnežneje. Tudi britev se splača po stropanju na pasu,potem še na papirju in nazadnje po dlani.
Morda bi poizkusil na pasu, ampak če bi imel pasto.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jan 2014, 23:18

cakaj cakaj, zakaj bi poizkusil na pasu ce imas pasto,.. pasta je abraziv, ala smirgel, sam pas pa ni; torej aps je manj agresiven kot pas s pasto... ne razumem cisto te povezave zakaj pas ne ker je preagresiven, pas s pasto pa ja?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2014, 23:21

Aja, če je abraziv, je to drugače kot sem si predstavljal.

Potem imam odgovor, torej na dlani..

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a simon » 15 Jan 2014, 18:26

Sicer sem že nekajkrat prilepil link za Razorpit ,ki z britvic odstrani UMAZANIJO ter OKSIDACIJO ter tako podaljšuje življensko dobo ter ohranja ostrino.Razorpit je zelo uporaben v kombinaciji z kartušami ter delno v D.E.Morda bo tudi Bajkman podal svoje mnenje, ker vidim da se zelo temeljito loti vsakezadeve?Za vse ki vas zanima ga ima Miler kot nov proizvod na zalogi,cena pa je- mislim da okoli 20 eur.
Nikar pa ne poskušajte BRUSITI kvalitetnih britvic ali pa kartuš, ker to je samo potrata časa-preverjeno! :roll:
Razorpit,blago,koža itd. na vseh teh podlagah lahko čistimo britvice ter podaljšamo dobo uporabe.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jan 2014, 18:36

Res je, Muller v Supernovi na rudniku ima Razorpit in tudi cena je prava - 20 EUR. Gledal predvcerajsnjim, ko sem zelel kupiti Tabac milo, katerega pa niso imeli.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 21:05

Za tiste, ki kupujete Gillette nastavke. Naš član @tabiris me je vzpodbudil z ugotovitvijo, da so žiletke iz DM-ja boljše od tistih iz Mercatorja.
Pogledal nastavke Sensor Excel. Isto velja tudi za Mach3 in Fusion. Splača se jih kupovati v tujini, posebej lahko potrdim za Italijo. Namreč v Italiji so nastavki cenejši in SO NAREJENI ZA ZAHODNI TRG!

Gori so navodila samo v zahodnoevropskih jezikih, cena 6 EUR za 5 nastavkov Sensor Excel sem že omenil, 4 nastavki Gillette Mach3 je pa cca 8 EUR, kolikor se spomnim.

LP

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a simon » 27 Jan 2014, 18:12

Naročil sem tole zadevo, ker moja draga ne zaupa D.E. brivnikom.
http://connaughtshaving.com/mr3r.html
Tile čopiči pa so itak zastonj glede na to kaj nudijo. :o
http://connaughtshaving.com/21h3.html

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jan 2014, 05:15

Tale Feather cartridge razor tudi mene matra. Prosim sporoči kaj pravi žena.. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Jan 2014, 07:27

Glede na ime bi znal biti zelo dober :)
britev.si ruleeees :)

Odgovori