Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Nov 2013, 13:24

Prince nima vzmetenja, ravno zato sem spraševal za Mach3. :)
Madonca, še free shipping imajo, bom pa za štos naročil paketek. S 60c/kos je to zakon, če so res original.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Nov 2013, 13:32

Jaz sem imel namen tukaj naročiti, a sem potem dobil še veliko boljšo idejo - DE.

Glede originalnosti ne morem garantirati, lahko pa potrdim vsaj za Sanyo baterije, da so original. Partnerka je tukaj naročila Venus nastavke, a še niso prispeli. Za Venus ne vem, če se da preveriti originalnost, ampak pri Mach3 in Fusion-u se da.

Morda za začetek vzemi manjši paket 4 komadov za 3,27 EUR (4,41 $) in dobro poglej, če je res original.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Nov 2013, 15:16

Bajkman napisal/-a:Morda za začetek vzemi manjši paket 4 komadov za 3,27 EUR (4,41 $) in dobro poglej, če je res original.
Našel sem paket 8 komadov za dobre 4€. Tista 2€ več bom reskiral, pa kar to verjetno naročil.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Nov 2013, 15:29

Ce si nasel enega od prej omemjenih kompletov z 8 nastavki,je v redu. Ce pa si sam iskal, naj te opozorim, da so ostali narejeni za kitajski trg in niso tako dobri

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Dec 2013, 12:22

Morda je zanimiva primerjava trajanja nastavkov med Mach3 in Sensor Excel. na B&B je točno to med drugim testiral neki indijec. Z Mach3 je dosegel 50 britij, s Sensor Excel pa 40.
Števila so visoka, seveda odvisna od brade, načina priprave itd., tako da za nas niso relevantna. Kar je zanimivo, je razmerje, ki pa bi znalo biti pri vseh približno enako. Torej Sensor Excel zdrži cca 20 % manj britij.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 06 Jan 2014, 08:27

Včeraj sem preizkusil še DM-jev Balea brivnik s 3 rezili. Zadeva je OK, kartušo ima po mojem dosti bolje vpeto kot Prince, na podoben način kot Sensor Excel in je zato lepše gibljiva. Rezila niso vzemetena. Obril sem se tako kot najbolje do zdaj s DE brivnikom in ene 2x hitreje. Sem bil pa na koncu kar precej porezan, ne vem ali je vzrok samo 2 dni premora od prejšnjega britja ali pa sem se avtomatično manj pazljivo bril..
Skratka pri ceni 65c/kartušo se precej približa DE žiletkam, tako da bom vsekakor še testiral.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 08:52

Tudi jaz sem pred 3 dnevi preizkusil kartušni brivnik in sicer Sensor Excell. Po dolgem času, ker sem dobil ročko in v Italiji kupil nastavke. Z iritacijo ni bilo problema, a takega BBS-a kot Muehle R89 žal nisem dosegel.
Cena nastavka je 1.2 EUR. Potencial vidim na kakem potovanju, sicer pa je za sedaj Muehle R89 + ostra žiletka, meni boljša izbira.

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2014, 22:36

Hmmm, če tole res drži, potem je britje tudi z najdražjimi kartušami praktično zastonj:

http://www.youtube.com/watch?v=5ADaRIqy0Dc

http://www.youtube.com/watch?v=h-4bhVpfxJM

http://www.youtube.com/watch?v=B3Kxiom83Js

Pa tudi če se brijemo z Fusion Power Proglide. Na prvem posnetku gosod trdi, da se z enim nastavkom brije že, reci piši, 22 mesecev! :o

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jan 2014, 22:43

ja pa sej mas strop,.. dej parkrat potegnit cez strop,.. bos hitro videl ce dela.. drugace jih po moje lahko potegnes tudi po brusnem kamnu (finem) in bi znalo pomagat,.. ali pa magar malo krom oksida nekam pa probaj.... saj ta zadnji video z green compound je ravno to... dobra ideja btw :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gillette brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2014, 22:46

Čez strop vseeno ne bi, ker bi odbrusil tudi tiste trakove, povrhu vsega se mi zdi da bi bil preveč agresiven. Kaj vse bi še rad preizkusil, a za vse to bo potrebno še dolgo čakati. Pa še čas me preganja. :D

Odgovori