Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Okt 2013, 22:19

Če je Soluna brivnik veliko agresivnejši, potem se ne igraj. :D

Če bi se rad bril cenovno ugodno, vseeno poskusi še Astro SP, sicer pa resno eno od ostrejših žiletk. Če sklepaš, da ostale niso dovolj ostre (Wilkinson je precej ostra), resnično poskusi Feather. Ampak vedi da je agresivna. Jaz bi sicer najraje videl, da eno stran obraza probaš s Feather, drugo stran s Polsilver, ki je očitno res generalno gledano najboljša žiletka

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Okt 2013, 22:26

:D :D ... ja glej ce ti ne pase ti ne pase,.. jaz sem uporabljal vecino casa kartuse in se z njimi bril magar z navadno zajfo za roke ki sem si jo malo dal na obraz ce drugega ni bilo, obrit sem bil precej na blizu (sploh glede na 2-3 min vlozenega cajta) :D ... sam se brijem z brivami bolj zaradi izkusnje same (kao tisti cas zase in razzlicne kombinacije, permutaicje ki so mozne) , tudi bbs... zavedati se pa moras da je tako pri DE (predvidevam) kot pri britvah neka ucna krivulja, ki zaradi vec variacij in moznosti ni tkao strma kot pri npr kartusah..

lp,.. keep hanging on (bi rekli v filmih :D )

ps. no zadnji razlog pa je da ce me med britjem napade ninja (ali vec njih) jo/ga gladko na pol prerezem,... pa se do konca obrijem... zen scena :D
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Okt 2013, 22:34

Seveda bom vztrajal, prav zaradi zanimivosti in izkušnje, ampak šele ko dobim sample pack britvic. Morda si bom kdaj za štos celo privoščil kakšnega Edwin Jaggerja.

Sicer sem pa dobil super izkušnje vsaj glede mil za britje in čopičev, in to zdaj redno uporabljam tudi s kartušo. No, sicer pa tud kartuše spadajo pod mokro britje in med brivnike. :mrgreen:

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Okt 2013, 22:43

Kaj pa če bi kje poiskal kaki Gillette super Speed iz konca 40tih in začetka 50tih? To mislim namesto Edwin Jaggerja. Pravijo, da so to najboljši brivniki vseh časov. In obenem so zelo nežni. Če ne pa vsaj kakega okrog leta 60. V kombinaciji s tebi najustreznejšo žiletko bi to moral biti zadetek.
Še bolje bi bilo, če najdeš kaj nastavljivega, ker praviš, da ti na kakem delu ne pobere dobro. Torej Merkur Futur ali kak stari Gillette Adjustable.

Morda bi ti TMB predlagal tudi Schick Krona, ki pa se dobi precej ugodno.

LP

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 12 Okt 2013, 17:24

Že tole je bolje od WIlkinsona: http://dx.com/p/rimei-men-s-manual-razo ... ver-201352

Za Soluno težko trdim, ker je nisem nikoli preskusil.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Okt 2013, 18:42

TMB, kaj pa si mislis glede Lord L6 proti temu Rimei? Zazeljen je tudi komentar glede agresivnosti.

LP

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 13 Okt 2013, 00:31

Nisem nikoli uporabljal, ampak uporabniki ga načeloma izredno hvalijo. Se mi zdi, da ima geometrijo glave podobno Gillette Tech (in s tem tudi RiMei).
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 16 Okt 2013, 11:35

Včeraj sem bil kar uspešen pri ponovnem poskusu. Uporabil sem Gilette Platinum (RUS) žiletko, hkrati pa sem Wilkinsona podložil s porezano žiletko, da je malo bolj agresiven. Uporabil sem Palmolive Classic kremo. Moram reči da mi je šlo precej dobro z WTG in XTG, nobenih ureznin. Ta žiletka je rezala precej boljše kot Wilkinson in Mman. Seveda sem potem spet hotel BBS in naredil še ATG prehod. Sicer mi je ratal BBS, ampak spet z manjšimi urezninami po vratu in bradi. Za aftershave sem pa uporabil prvič DM Sensitive balzam, ki se mi zdi super za razdraženo kožo.
Tako da imam že naročen sample pack, vključno s Polsilver in Feather. Pa bomo videli, če bo s prakso in drugimi žiletkami šlo še bolje.

Sem pa v DM opazil, da so sistemske 3-rezilne kartuše za njihov brivnik še cenejše kot v Hoferju, 65c/komad, kar se mi zdi precej ugodno glede na ostale kartuše.
Imajo pa tudi še SensorExcel 2-rezilne, ampak so drage ko žafran, 1,7€/kos. :shock:
Da ne govorim o Mach3 ali Fusion, me je skor kap ko sem videl cene.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Okt 2013, 11:40

Je fotrova Soluna kaj v tem smislu?
http://www.kupujemprodajem.com/Cehoslov ... d=26639617

Da ima te grabljice. Če je, potem je agresivna. Morda je zato bil pri tebi s Soluno problem.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 16 Okt 2013, 11:42

Bajkman napisal/-a:Je fotrova Soluna kaj v tem smislu?
http://www.kupujemprodajem.com/Cehoslov ... d=26639617

Da ima te grabljice. Če je, potem je agresivna. Morda je zato bil pri tebi s Soluno problem.
Ne, brez grabljic. Saj sem sliko nalepil zadnjič.

Odgovori