Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Okt 2013, 12:35

TMB napisal/-a:Še naprej uživaj pri britju in predvsem pazi na svojo tehniko. Predvsem bodi pozoren na kot britvice na obraz, nič ne pritiskaj brivnika in dovoli, da teža brivnika opravi vso delo, predvsem pa ne hiteti. ;)
Sem si nabavil jazbeca in neko milo v tubi. Peno mi je ratalo lepo narediti, tako gosto, kremno. Vzel novo britvico ampak še vedno sem končal rdeč po vratu. Po licu mi rata povsem lepo, tudi ATG, po vratu pa ne gre, pa če se še tako trudim da je kót idealen, pritiska nobenega. Enostavno ko zagrabi dlako, še malo kože očitno poreže. Je pa res, da sem si včeraj bril le enodnevno brado, s čimer sem imel vedno probleme. Tako da zdaj čakam na 3. dan, pred milom bom nanesel še olje, in naslednji poskus. :? Enkrat bo že ratalo.
Uživam pa, kar ne morem dočakati tistih 2-3 dni, da je brada konkretna. Pred tem se mi sploh ni dalo briti, sem se mogoče 1x/teden. :D

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 03 Okt 2013, 15:08

Pri veliko moških je največji problem vrat. Tudi jaz sem imel velike težave, dokler nisem povsem ugotovil, v katere smeri mi raste dlaka.

Poglej si tole povezavo: http://sharpologist.com/2010/07/interac ... e-map.html
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Okt 2013, 18:56

uf,... pri meni na vratu (razen 1 vrtinca) ni problema,.. najvecji problem mi dela brada in sicer zato ker je gor nekaj speha in tezuko obracas in vzdrzujesk ot in seveda moras paziti da si rezine ne odrezes :D ..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a TMB » 03 Okt 2013, 20:43

Jaz imam kar dosti težav, kot sem že rekel. :D Leva stran po licih mi raste normalno, desna stran raste od leve proti desni. Leva stran vratu mi raste od leve proti desni, zadnja četrtina desno pa od spodaj navzgor. V glavnem, nočna mora. :lol:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Okt 2013, 22:08

Ja imam po vratu pravi tornado.. :lol:
Malo poševno v levo, nižje poševno desno itd.. Poleg tega so kocine izredno trde. Po mojem bi jih moral pred britjem mehčati pol ure. Sem za štos probal pobriti en del trebuha, kjer so kocine mehke. Kljub nežni koži sem šel 4x čez, prej namazal samo z navadno žajfo - niti najmanjše iritacije, popolnoma gladko. Očitno nimam težave s tehniko, ampak z mehčanjem kocin... :|

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Okt 2013, 09:25

Včeraj sem spet končal z okoli 6 manjšimi urezninami po vratu.. :(
Sicer se tako gladko po mojem še nisem obril, ampak nekaj mi očitno še ne gre.
1-2min hidriranja z vročo vodo, nato olje, čez dobra krema - pa še vedno nekaj ne štima. Mogoče nezavedno preveč pritiskam, ali pa kot rezila ni vedno idealen.. V glavnem še bo treba vadit.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 11:28

Imaš možnost izposoje drugega brivnika? Si do sedaj poskusil samo z Wilkinson žiletkami?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Okt 2013, 11:34

Bom probal kje dobiti kakšnega drugega za poizkusit. Ja, samo z Wilkinson žiletkami. Moram naročit en sample paket.
Po vratu imam zelo mehko kožo in trde dlake. Mogoče je krivo tudi to, da sem bolj koščen in imam veliko "vogalov".

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 12:23

Sicer ne bi utrujal, amak jaz sem tudi s to kombinacijo imel probleme. Pri meni se Wilkinson žiletke niso obnesle. Po drugi strani pa je bilo britje s Feather odlično, čeprav nekateri pravijo, da so agresivne.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Okt 2013, 22:14

Spet eno britje za čimprej pozabit... :(
Tokrat sem v Wilkinsona dal Mman žiletko (Personna), od fotra sem si pa sposodil njegovega prastarega Soluna (Čehoslovaški :shock: ) in dal vanjo Wilkinson britvico.
Pol obraza z enim, pol z drugim. Skratka da sem dosegel približno BBS, sem na nekaterih predelih na vratu moral 4x čez (WTG, 2x XTG, ATG). Če pustim da dela samo teža brivnika, enostavno reže slabo, če malo pritisnem, sem pa porezan. Pa sem zelo pazil na kot. Če ne grem proti kocinam, mi rata brez ureznin, ampak potem je to zelo daleč od BBS.
No, po 4. prehodih sem se naveličal in potegnil ven Princa iz Hoferja (3 rezila), ki je kljub vsemu še "našel" preostanke... Ne vprašat, kakšen imam zdaj vrat...
Zdej probat moram še Feather britvice, če imam res slučajno "jeklene" kocine. Ampak Feather stanejo dobrih 30c, Hofer 3-rezilna kartuša pa 75c, kar je samo 2x več. S tem da se s kartušo obrijem 3x hitreje, brez iritacije in popolnoma gladko. Malo bom še vztrajal z DE, potem bom očitno spet pristal na kartušah. :roll:

Odgovori