Mike's Natural Soaps

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2013, 01:06

.. :D :D ne bos verjel ampak sem ravno pred 5 minutami to temo prebral oz ta post...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 01 Okt 2013, 13:13

Bajkman napisal/-a:
TMB napisal/-a:Pred nekaj časa sem naročil 9 vzorcev mil Mike's Natural Soaps. Upam, da vas ne moti, če sem objavim svoje recenzije posameznih vonjev.

Vonji, ki sem jih naročil:
Hvala za tvoj trud. Za dodatno motivacijo pa dokaz, da dober glas seže v deveto vas:

https://slo-tech.com/forum/t363151/349
Lepo videti. :)

Aja, naj še dodam, da Mike trenutno do nadaljnega ne sprejema naročil. Razlog je, da je letos diplomiral, se poročil in preselil. Zaradi tega je tudi zaostajal z izpolnjevanjem naročil. Ko bo naročanje spet odprto pa samo navali narode, ker je milo res fantastično. :D
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Okt 2013, 09:35

Toliko da veste, Mike znova sprejema naročila. Upam, da mu bo zdaj steklo brez večjih zamud.

http://www.mikesnaturalsoaps.com/Mikes_ ... Soaps.html
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Okt 2013, 09:53

Matjaž, verjetno nisi imel možnosti testa na dolgi rok, pa vseeno, kako se ti zdi Figaro krema/milo? Če ti ni odveč podati informacije. :D Lahko v dveh besedah v smislu pozitivne, nevtralne ali negativne ocene, glede na to, da ni to tema o Figaru

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Okt 2013, 10:05

Pena, ki jo ustvari je precej dobra, ena najbolj spolzkih kar sem do sedaj uporabil. Me je pa, kot že veš, pri prvem britju pekel celoten obraz in se bojim, da se zna to ponoviti pri katerem od britij. Vonj tudi ni ne vem kako močan, tako da ne vem od kje prihaja ta iritacija. Se bom pa milu v prihodnosti bolj posvetil in tudi spisal recenzijo.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Okt 2013, 10:06

Hvala in bez zamere, da sem ti smetil temo.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Okt 2013, 10:07

Ni panike. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Okt 2013, 12:39

Tale Mike's Natural Soap me pa prepriča. Sem pogledal video posnetek

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Barber Shop

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Okt 2013, 13:24

Slika

Naslednji v vrsti vzorcev Mike’s Natural Soaps je “Barber Shop”.

Barber shop je izredno kompleksen vonj in eden redkih njegovih mil, ki uporablja parfumska olja namesto eteričnih. Ker sem slab pri opisu vonjav bom delo prepustil opisu iz Mikove spletne strani:
Kompleksen, mogočen in možat vonj je sestavljen iz bergamotke, bazilike, lišaja in pačulija.
Sprva me vonj ni prepričal, saj me je preveč spominjal na vonj kokakole. Na srečo je intenzivnost vonja malo manjša kot pri nekaterih drugih milih, ki sem jih predhodno testiral.

Po nekaj uporabah sem sicer začel spreminjati mnenje o vonju, a mi ta še vedno ni bil povsem všeč.

Seveda pa je dobra stran njegovih mil, da ponudijo odlično peno. Čopič sem zaradi manjše površine vzorca v posodici nalagal dobro minuto, kar je dalj časa kot to ponavadi počnem. Nekaj daljše nalaganje čopiča me je nagradilo z izredno bogato peno, ki je ni bilo težko ustvariti. Tri prehode kasneje je bil moj obraz brez dlake in izredno mehak. Koža je negovana tudi po končanem britju, kar je odlika dobrih mil.
  • Prijetnost vonja: 7/10
  • Intenzivnost vonja: 7/10
  • Enostavnost penjenja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Slika

Milu dajem končno oceno 8/10 zaradi svoje odlične pene. Ker sem tekom testiranja začel spreminjati svoje mnenje o prijetnosti vonjave me mika, da bi nekoč kupil polno velikost izdelka.
  • Cena: Milo v pločevinasti posodici lahko dobite za $10.50, v kosu pa za $8.00. Vzorec stane $1.00.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: New Forest Tubby 2
  • Brivnik: Cobra Classic
  • Britvica: Feather Pro
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
http://wp.me/p32k8O-7t
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Cedra & bor

Odgovor Napisal/-a TMB » 24 Okt 2013, 11:15

Slika

Na vrsto je prišel eden izmed bolj jesenskih vonjev, ki jih ponuja Mike – cedra in bor.

Podobno kot je bilo to s pomarančo, cedro in črnim poprom, mi tudi ta vonj ni bil preveč všeč. Očitno mi cedra ne ustreza ali pa je pri teh dveh vzorcih prišlo do kakšne napake. Namreč, obe mili sta imeli precej podoben vonj. Kljub temu pa je bila intenzivnost cedre in bora precej manj intenzivna. Očitno mi cedra preprosto ne odgovarja.

Vse je bilo pozabljeno, ko sem prišel do dejanskega britja. Čopič sem na milu vrtel malo manj kot eno minuto in direktno na obrazu ustvaril odlično peno. Vem, da to velikokrat rečem, zato spodaj prilagam tudi sliko pene na obrazu.

Slika

Pena je spolzka in med britjem ščiti obraz, prijeten občutek pa traja tudi po britju. Po končanem britju je bilo v čopiču dovolj pene še za dva ali tri prehode.

Slika
  • Prijetnost vonja: 6/10
  • Intenzivnost vonja: 6/10
  • Enostavnost penjenja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milu zaradi slabšega in šibkega vonja dajem končno oceno 7,5/10.
  • Cena: Milo v pločevinasti posodici lahko dobite za $10.50, v kosu pa za $8.00. Vzorec stane $1.00.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: New Forest Tubby 2
  • Brivnik: Cobra Classic
  • Britvica: Feather Pro
Sestavine: Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
http://wp.me/p32k8O-7N
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori