Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Mar 2017, 14:19

in naj bo Luč...kolk je kaj ura danes?... :lol: ...
Priponke
IMG_0522.JPG
IMG_0522.JPG (72.78KiB)Pogledano 5641 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a blaz » 06 Mar 2017, 16:20

Več kot 300 eur ne, poleg ohišja in stekla, bi rad da drži minimalno 10 atm. In ko urar odpre škatlo, da reče. Ja ni problema, vidim kje je težava. Ne da bi tuhtal, če se kje ne splača, kar cel mehanizem zamenjat, ker je trenutni tako cenen v "dragi" uri. Torej uro, ki ima zagotovljene rezervne dele v kolikor (upajmo da ne) bi jo moral dati na popravilo, bilo katerem urarju.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Mar 2017, 20:01

opa brico, lepa (Luch), precej minimalisticna, vsecen dizaj,..a zadaj se kaj vidi noter ali je kovinski pokrovcek?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Mar 2017, 20:23

miha napisal/-a:opa brico, lepa (Luch), precej minimalisticna, vsecen dizaj,..a zadaj se kaj vidi noter ali je kovinski pokrovcek?
kovinski pokrov...mehanizma itak skoraj ni nič...zdaj ko je lastnik Frank Muller, mogoče bo kaj dodelal... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a kavka » 06 Mar 2017, 20:25

brico napisal/-a:
kavka napisal/-a: Brico sedaj pa še vprašanje zate. Kakšno je tvoje mnenje o ruskih švicarjih (Poljot)?
LP Gorazd
imam enega Poljota na Bolhi..NOS...vekerica...ni moj stil...nimam nekega posebnega mnenja o posamezni uri...imam par Vostok Komandirskie in jih z veseljem nosim... imel sem nemškega Junkersa z Poljot 3133 agregatom...chronograph, odlično..pozabil sem česa kopija je taj agregat...Valjoux 7743...pol je frend, pilot, navalil pa sem mu jo prodal...

eko enega Junkersa titanium z Molnija agregatom:
Mislim, da ni kopija ničesar, je kar original narejen v Rusiji. Kolikor je meni znano, so v 80ih, ko so prišle ven kvarc ure švicarji prodali precej mašinerije za izdelavo mehanizmov, ker so bile bolj natančne in to naj bi bila prihodnost. Rusi, pa so vse to seveda kupili.
LP Gorazd
PS a je tvoj Poljot kaj wasserdicht a je wassernicht?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Mar 2017, 20:30

Kar se cen ur tiče je moje pravilo takšno... Ura naj stane toliko kot ena tvoja plača... Tako kot so mogli naši dedi plačat!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2017, 20:32

Hehe, dokler se nisem oženil, je bilo moje načelo sledeče: "Dokler stane dve plači, ni drago."

Ah, nostalgija ... :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Mar 2017, 20:36

olly napisal/-a:Hehe, dokler se nisem oženil, je bilo moje načelo sledeče: "Dokler stane dve plači, ni drago."

Ah, nostalgija ... :mrgreen:
a sedaj je pa merilo 4 place :twisted: ?



...pa tepež
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2017, 20:38

Kako si vedel??

Zdaj je merilo: "Od štirih plač napraskaj in če ti rata, greš lahko v nakup, drugače boš samo slike gledal!" :D

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Mar 2017, 20:47

kavka napisal/-a: Mislim, da ni kopija ničesar, je kar original narejen v Rusiji. Kolikor je meni znano, so v 80ih, ko so prišle ven kvarc ure švicarji prodali precej mašinerije za izdelavo mehanizmov, ker so bile bolj natančne in to naj bi bila prihodnost. Rusi, pa so vse to seveda kupili.
LP Gorazd
PS a je tvoj Poljot kaj wasserdicht a je wassernicht?
ta poljot agregat 3133 je kopija Valjouxa 7734...upam da sem zdaj napisal točne številke...res da so Rusi pametno investirali in pobrali švicarjem vso orodje ker so mislili da bo quartz prevladal...pa ni...zato so vsa tista nezveneča imena z odličnimi Unitas, kasneje Unitas Eta agregati izginuli s tržišča...žal...
lahko tudi rečeš da ni kopija ker na njemu piše Poljot 3133 in so res dodelali par sitnic...če pa postaviš enega zraven drugega sta skoraj identična...
moj Polet ni wasserdicht... :lol: ...a se hecaš...a sploh kateri je...mogoče kak bolj moderen...res je da sem jaz celo poletje imel Vostok na roki...ves je zapekel od soli, ampak ustavil se ni...juhuuuuu....sicer moram pogledat, mogoče je res malo vodoodporen....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori