...kaj trenutno pocnem?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Feb 2017, 23:14

Ne bi bilo lažje odromat h Kuzmi in tam s police enega odnest? :D

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a kavka » 27 Feb 2017, 04:56

brico napisal/-a:
miha napisal/-a:Evo nasi gramofon majstri, verjetno to ze sami boljse znate, itak je vse na zelo osnovni ravni, pa vseeno, mogoce kaj prav pride...

http://www.instructables.com/id/Homemade-Turntable
@miha@, ne se hecat z resnimi gramofonđijami... :lol: ...
naredit gramofon je mala malca...naredit gramofon da igra je umetnost...tudi jaz sem ga sestavil v enem popoldnevu, samo iz vrhunskih komponent...res da izgleda špartansko, ma, koga briga...dela...OK, vse je bilo rabljeno, samo če potegneš črto, ne vem če bi jurček bil dovolj...kurz, samo ročka in glava sta min. jurčka... :shock: ...
Brico ta tvoj gramofon izgleda HUDO. Me pa zanima kaj maš za en pogon?
LP Gorazd
PS da nekaj špila in ne slabo, je boljekupit kot delat. Predvsem je to ceneje :mrgreen:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Feb 2017, 08:26

Ja Olly, lažje bi bilo... A je treba imet par jurčkov v žepu, ki jih ne boš pogrešal. :D
Pa saj veš sam kako je to, vsaka stvar potegne še nekaj za sabo in to pol nanese ohoholala! :lol:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2017, 12:21

olly napisal/-a:Ne bi bilo lažje odromat h Kuzmi in tam s police enega odnest? :D
@olly@, vsaj ni poanta v tem da imaš neki kar greš v štacucuno in enostavno kupiš in končaš karijero...si miren do konca svojih dni...sicer sem imel Kuzmo 10 let...osnova ki bi mene danes zadovoljila je okoli jurčka, glede na to da imam ves beckup...imam pa svoje mnenje o Kuzmi ampak to ni tema...
ista stvar je z ročaji...a ni bolj enostavno odpret net, dvakrat klik na enter in čakat poštarja kot nabavljat materijal...ne veš a so te zayebali ali niso, iskat strugarja ki ti šteje vse po spisku...na koncu dobiš produkt s katerim nisi zadovoljen...stran vržen denar, samo zato ker si hotel biti neki posebnega pa si se zaj... :lol: ...
stvar izziva, ideje, experimenta, kaj pa vem...ko začneš zadeve servisirat, nabavljatin urejat za frende, se nabere materijala...namesto da vržeš uporabne dele v smeti, se vsedeš v jazzbino in skup sklofaš gramofon..."a je to"... :lol: ...
https://www.youtube.com/watch?v=Mnzhpv_zgsk
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a kavka » 27 Feb 2017, 15:14

To je to Brico :mrgreen:
Ko enkrat začneš šraufat, ni konca.
Ko sem imel vse skupaj sestavljeno, me je zmotil brum, ki ga kot kaže daje od sebe Saba (ojačevalec). OK kabli od gramofona so bili še original (ne ravno na nivoju), zato sem jih zamenjal, ko sem ga postavil na nogice (original), so bili pa novi kabli "zacvikani". Danes je gramofon posledično dobil še nove noge.
th.jpg
th.jpg (91.52KiB)Pogledano 5688 krat
LP Gorazd

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2017, 15:54

ni rečeno da Saba bruma...edino če bruma tudi na drugih zadevah...brum pri gramofonu je spet štorija za sebe...naredi si eno žico z dvemi krokodilčki na koncih in testiraj...za začetek maso iz ročke dodatno spoji na ohišje...mogoče tudi maso na Sabo nimaš dpbro vezano...a imaš dinski priklop?...

rumena žica je dodana in brum je zginil...pred tem sem testiral...
Priponke
IMG_0478.JPG
IMG_0478.JPG (107.46KiB)Pogledano 5686 krat
IMG_0477.JPG
IMG_0477.JPG (119.04KiB)Pogledano 5686 krat
IMG_0479.JPG
IMG_0479.JPG (91.65KiB)Pogledano 5686 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a kavka » 27 Feb 2017, 16:49

Brum dobim, že če kable čez Amp peljem. Poiskusil sem tudi skupno maso (vse od ročke, amp. ,vtičnica), pa je bilo še slabše.
Bom probal še ozemljit Sabo, ostalo pa posebej na tvojo varianto.
TNX
LP Gorazd

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Feb 2017, 17:09

Moram priznati kavka, da zgleda prav lep gramofon!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Feb 2017, 19:20

brico napisal/-a:@olly@, vsaj ni poanta v tem da imaš neki kar greš v štacucuno in enostavno kupiš in končaš karijero...si miren do konca svojih dni...sicer sem imel Kuzmo 10 let...osnova ki bi mene danes zadovoljila je okoli jurčka, glede na to da imam ves beckup...imam pa svoje mnenje o Kuzmi ampak to ni tema...
ista stvar je z ročaji...a ni bolj enostavno odpret net, dvakrat klik na enter in čakat poštarja kot nabavljat materijal...ne veš a so te zayebali ali niso, iskat strugarja ki ti šteje vse po spisku...na koncu dobiš produkt s katerim nisi zadovoljen...stran vržen denar, samo zato ker si hotel biti neki posebnega pa si se zaj... :lol: ...
stvar izziva, ideje, experimenta, kaj pa vem...ko začneš zadeve servisirat, nabavljatin urejat za frende, se nabere materijala...namesto da vržeš uporabne dele v smeti, se vsedeš v jazzbino in skup sklofaš gramofon..."a je to"... :lol: ...
https://www.youtube.com/watch?v=Mnzhpv_zgsk
Pravzaprav sem samo malo podrezal, ker točno vem, kaj pomeni zamislit si nekaj svojega in to precizirat do popolnosti, kjer estetika igra večinoma postransko vlogo, vsaj na začetku poti.

Na Kuzmo sem se spomnil ravno zaradi tega, ker je naredil nekaj svojega.

Bi pa rad slišal, kaj meniš o njem. Jaz svojega mnenja o njem nimam, ker mi je področje tuje in se mi o opremi ne sanja, a radovednost me vleče v vse mogoče smeti in rad slišim, ali preberem poznavalske, tehnične zgodbe, ki jih pristranski mediji ne znajo prikazat v takšni luči.

Hja, enostavno naj bi bilo prebrskat net ... težko je priznat, a največkrat je s svojim izdelkom nekdo boljši od ideje, ki ti šine v glavo. Jasno je, da ni dovolj, da si zgolj strojnik, ampak te mora biti tudi precej umetnika, če hočeš narediti unikatno, všečno stvar.

Jaz sem estet, težko najdem nekaj, kar mi je resnično všeč in največkrat niti ne vem, kaj točno je tisto, kar iščem, dokler tega ne najdem in me potem z vso silo lopne po glavi, ko zasije v vsem sijaju, predstavljajoč tisto, kar estet v meni vztrajno išče.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2017, 22:45

kavka napisal/-a:Brum dobim, že če kable čez Amp peljem. Poiskusil sem tudi skupno maso (vse od ročke, amp. ,vtičnica), pa je bilo še slabše.
Bom probal še ozemljit Sabo, ostalo pa posebej na tvojo varianto.
TNX
LP Gorazd
jaz bi rekel da imaš nekaj narobe zvezano...škoda da si menjaval kable...tudi če so bili zacvikani, mogoče so delovali...šeenkrat mi povej katere kable si zamenjal...kable ročice do terminala ali od terminala na amp...pa povej a imaš RCA ali Din priklop na Sabo?...še to: če Saba ima original kabel brez ozemljitve, jo ne ozemlji...lažje bi bilo če ima zemljo pa da jo odklopiš...sicer pa daj fotko priklopa na Sabo ali pa vsaj model...

tukaj kabel za testing:
Priponke
IMG_0480.JPG
IMG_0480.JPG (121.62KiB)Pogledano 5662 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori