2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Okt 2013, 23:37

Preberi si mnenje na forumih o čopiču SEMOGUE 830!!!
Nasplošno o ostalih ščetkah SEMOGUE pa boš videl.Verzija Italianbarber,nekateri so navdušeni.Osebno pa nimam izkušenj.Vem samo to da mora imeti za sabo dovolj kilometrov pene in potem je O.K.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Okt 2013, 08:52

Pravzaprav jaz uporabljam Semogue 830. Prodal praktično vse jazbece. Ne rabim. Premalo hrbtenice. Jaz bi recimo glede na moje izkušnje plačal več za Semogue 830 kot pa za Simpson čopič. Ker mi je boljši. To, da stane nekaj evrov, pa je samo plus.

V bistvu sedaj imam naročen še Shavemac 2-band 22 mm z 44 lofta in če ta ne bo imel dovolj hrbtenice, potem svečano izjavljam, da ne bom nikoli več kupil čopiča iz jazbečje dlake! Shavemac-a pa bom podaril! In imel samo še pujske in konjičke :-) .

Aja, morda je pomembno da uporabljam izključno delanje pene na obrazu. In imam rad ta "exfoliating" učinek. Nikoli nisem razumel, zakaj nekateri uporabljajo posodo za delanje mila. Da je pena topla? Meh. Da je nastane veliko in je lepo videti na sliki? Ok.

Po moje je to samo dodatno delo, stroček z posodo in veliko pomivanja. Pri delanju pene na obrazu pa se brada bolje hidrira, dlake se bolj zmehčajo, koža zmasira.. Ne vem no.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Okt 2013, 09:12

chrom napisal/-a:Aja, morda je pomembno da uporabljam izključno delanje pene na obrazu. In imam rad ta "exfoliating" učinek. Nikoli nisem razumel, zakaj nekateri uporabljajo posodo za delanje mila. Da je pena topla? Meh. Da je nastane veliko in je lepo videti na sliki? Ok.

Po moje je to samo dodatno delo, stroček z posodo in veliko pomivanja. Pri delanju pene na obrazu pa se brada bolje hidrira, dlake se bolj zmehčajo, koža zmasira.. Ne vem no.
Ne vem, mene čopič "popika", če delam peno na obrazu, ampak verjetno se še ni dovolj zmehčal od uporabe.
Sicer pa nisem imel nobenega stroška za posodo, imam kar eno staro, težko, široko skodelico za kavo in je super. Pa še čopič dam namočit vanjo, medtem ko si mehčam kocine.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Okt 2013, 09:39

Mach3 napisal/-a:
chrom napisal/-a:Aja, morda je pomembno da uporabljam izključno delanje pene na obrazu. In imam rad ta "exfoliating" učinek. Nikoli nisem razumel, zakaj nekateri uporabljajo posodo za delanje mila. Da je pena topla? Meh. Da je nastane veliko in je lepo videti na sliki? Ok.

Po moje je to samo dodatno delo, stroček z posodo in veliko pomivanja. Pri delanju pene na obrazu pa se brada bolje hidrira, dlake se bolj zmehčajo, koža zmasira.. Ne vem no.
Ne vem, mene čopič "popika", če delam peno na obrazu, ampak verjetno se še ni dovolj zmehčal od uporabe.
Sicer pa nisem imel nobenega stroška za posodo, imam kar eno staro, težko, široko skodelico za kavo in je super. Pa še čopič dam namočit vanjo, medtem ko si mehčam kocine.
Ja, priporočam vsak dan delanje pene na dlani, da se ščetka zmehča.

Glede posode: Če posoda na notranji strani nima utorov, potem to ni v redu. Če ti je za posodo vseeno, vzami en žebelj in si notri naredi pajkovo mrežo, tako da bo veliko ćlebov. Potem bo nastajala prava pena.

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 11:34

chrom napisal/-a:
Mach3 napisal/-a:
chrom napisal/-a:Aja, morda je pomembno da uporabljam izključno delanje pene na obrazu. In imam rad ta "exfoliating" učinek. Nikoli nisem razumel, zakaj nekateri uporabljajo posodo za delanje mila. Da je pena topla? Meh. Da je nastane veliko in je lepo videti na sliki? Ok.

Po moje je to samo dodatno delo, stroček z posodo in veliko pomivanja. Pri delanju pene na obrazu pa se brada bolje hidrira, dlake se bolj zmehčajo, koža zmasira.. Ne vem no.
Ne vem, mene čopič "popika", če delam peno na obrazu, ampak verjetno se še ni dovolj zmehčal od uporabe.
Sicer pa nisem imel nobenega stroška za posodo, imam kar eno staro, težko, široko skodelico za kavo in je super. Pa še čopič dam namočit vanjo, medtem ko si mehčam kocine.
Ja, priporočam vsak dan delanje pene na dlani, da se ščetka zmehča.

Glede posode: Če posoda na notranji strani nima utorov, potem to ni v redu. Če ti je za posodo vseeno, vzami en žebelj in si notri naredi pajkovo mrežo, tako da bo veliko ćlebov. Potem bo nastajala prava pena.
Glede "pajkove mreže" se pa kar strnjam. Ker meni kar traja priprava pene v posodi. Sedaj ko sem na morju, delam peno direkt na obrazo z Arko stikom in je presenetljivo v redu

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 13:03

Glede Semogue 830 bi rad vprašal, zakaj ravno ta model? Zakaj ne Semogue Owners Club Boar?

Vem da so tukaj različna mnenja, ampak a je Semogue nasplošno res bistveno boljši od Omege na področju merjasca?


Hvala in LP

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Okt 2013, 13:20

Ma, jaz pač ta model imam in sem zadovoljen in niti nisem iskal dalje. Ne znam si predsatvljati, da bi rabil kaj boljšega. Sigurno so pa v redu tudi ostale. 830 ima morda malo bolj gost vozel.

Drugače pa ni Semogue boljši od Omege, obe znamki sta v redu. Pro 48 ali 49 sta sigurno fenomenalni, sploh za ta denar.

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 13:34

[quote="chrom"
Drugače pa ni Semogue boljši od Omege, obe znamki sta v redu. Pro 48 ali 49 sta sigurno fenomenalni, sploh za ta denar.[/quote]

To me ja zanimalo! Hvala. Vidim da je zame Omega Pro 49 za 5 EUR pač boljša izbira, ker je ugodnejša. :D

Na spletu sem jo najceneje našel tukaj:
http://www.ebay.com/itm/OMEGA-10049-SHA ... 53fadd8e45

Če se ne hodi po naključju v Italijo, je tudi to dobra cena.

Kaj pa si mislite o Omegi 10098? To je ta model:
http://www.ebay.com/itm/OMEGA-SHAVING-B ... 256246f95d

V Gorici v eni najobičajnejši trgovini stane točno 6,75 EUR.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a TMB » 07 Okt 2013, 14:44

Ta zadnji vem da je ogromen in je bolj namenjen profijem, ki brijejo druge. Zna biti pa zabavno briti sebe z monstrumnim čopičem. :lol:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 14:57

Ravno zaradi velikosti nisem kupil PRO 98. Meni je sicer že omega Pro 49 prevelik. Baje da je vozel od Pro 48 še največji.

Imam tudi Omego 10275:
http://www.shoeboxshaveshop.com/omega-10275.html

Ampak je še nisem sprobal. :D Morda kdo zna povedati kako mnenje? Vozel je 21 mm in ne vem, če je to primerna dimenzija za merjasčev čopič.

LP

Odgovori