2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Bajkman
Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Okt 2013, 20:26

Kater svinjski čopič si želel naročit? Res me zanima, ker vidim da kar poznaš stvari.


LP

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Okt 2013, 21:35

Edini čopič ki ga nikoli nisem imel -svinjska dlaka!Ampak kolikor sem razumel na forumih se po zadostni uporabi spremeni v čudovito zadevo.Glede na ceno teh čopičev. If you do not test the'll never know!

CLASSIC-SHAVING http://classicshaving.com/

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Okt 2013, 21:42

Kje si pa naročil M&F čopič? Kolikor jaz razumem delajo samo po naročilu in jih je potrebno kontaktirati po mailu in se tam dogovarjati vse? Ali si bil mogoče del B&B skupinskega nakupa?

Pa lepa zbirka New Forest čopičev, btw. ;) Jaz sem pred kratkim dobil Tubby 2 in odkar ga imam sem ga uporabljal še za vsako britje. Odličen čopič. Kmalu bom na svojem blogu tudi podal svojo oceno in spisal kratko recenzijo.

edit: sem videl sedaj link do trgovine. Logotip na teh čopičih je drugačen kot tisti M&F, ki ga imam v mislih.

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Okt 2013, 22:12

TMB napisal/-a:Kje si pa naročil M&F čopič? Kolikor jaz razumem delajo samo po naročilu in jih je potrebno kontaktirati po mailu in se tam dogovarjati vse? Ali si bil mogoče del B&B skupinskega nakupa?

Pa lepa zbirka New Forest čopičev, btw. ;) Jaz sem pred kratkim dobil Tubby 2 in odkar ga imam sem ga uporabljal še za vsako britje. Odličen čopič. Kmalu bom na svojem blogu tudi podal svojo oceno in spisal kratko recenzijo.

edit: sem videl sedaj link do trgovine. Logotip na teh čopičih je drugačen kot tisti M&F, ki ga imam v mislih.

Slika
Nasplošno je nekaj zmede in nasprotujočih mnenj glede logotipa.Eni so za drugi proti kar nima veze.Oznaka se je nazadnje uporabljala leta 2011.Dejstvo je-nad ščetko sem OSEBNO zelo zadovoljen, nimam pa želje osebno kontaktirati g.Sabinija ker imajo nekateri zelo slabe izkušnje.Kot drugo New Forest glede na ceno NIMA KONKURENCE z Petrom bom kontaktiral glede ročajev, ker v ponudbi nima ničesar za ustvarjanje mila v posodi,drugače pa je zame on CAR!

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Okt 2013, 22:23

simon napisal/-a:Edini čopič ki ga nikoli nisem imel -svinjska dlaka!Ampak kolikor sem razumel na forumih se po zadostni uporabi spremeni v čudovito zadevo.Glede na ceno teh čopičev. If you do not test the'll never know!

CLASSIC-SHAVING http://classicshaving.com/
Svinjski čopič Omega PRO 49 v Italiji stane 4 do 5 EUR. Mislim da je prav, da nisi naročil iz tujine. V Italiji se verjetno tudi ti znajdeš, ali pa vsaj kak tvoj kolega.

LP

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Okt 2013, 22:34

simon, morda veš, če Peter z New Foresta uporablja TGN vozle?

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Okt 2013, 22:41

Tudi med temi čopiči so ogromne razlike.To je enako kot bi primerjal cenen čopič jazbeca z vrhunskim.Lahko potrdim da je razlika očitna!!!

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Okt 2013, 23:07

Bajkman napisal/-a:simon, morda veš, če Peter z New Foresta uporablja TGN vozle?
Mislim da si zadel z vprašanjem.Peter oglašuje eno svojih ščetk kot dlako visokogorskega jazbeca.Ščetka je odlična ni pa to to.Zanimivo je da uporablja skoraj identnično dlako kot MORRIS FORNDRAN ki pa vozel lepi na svoj način.Tukaj nastanejo razlike med tistimi ki imajo tradicijo ter ostalimi!

Bajkman

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Okt 2013, 23:12

simon napisal/-a:Tudi med temi čopiči so ogromne razlike.To je enako kot bi primerjal cenen čopič jazbeca z vrhunskim.Lahko potrdim da je razlika očitna!!!
Vem da so razlike, vendar Omega svinjski čopiči so znani kot eni najboljših na področju svinjskih dlak. In Od Omege sta najbolj znana modela ravno PRO 48 in PRO 49. PRO 48 je recimo Prorasov čopič, ki v Italiji stane 6 EUR.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2013-10 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Okt 2013, 23:30

... no evo ko dobis se 3. copic lahko komot en resen primerjalni test v temi copici naredi... kaj pravis :)... mi ze cakamo .. ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori